PEDIATRYCZNA ORTEZA NA RAMIĘ I BARK Z RĘKAWEM

Złamanie nadkłykciowe kości ramiennej u dzieci

Złamania te to najczęstszy uraz w okolicy stawu łokciowego u dzieci, który dotyczy ok. 60% wszystkich złamań. Do złamania dochodzi zazwyczaj pośrednio, poprzez upadek na kończynę górną. Złamanie nadkłykciowe dzielimy nawyprostne oraz zgięciowe. W złamaniu wyprostnym odłam obwodowy jest zrotowany i przemieszczony do tyłu i bocznie. W zgięciowym zaś, odłam jest zrotowany i przemieszcza się dobrzusznie i przyśrodkowe. Większość złamań to złamania wyprostne (aż 90% wszystkich uszkodzeń). Jego leczenie polega na nastawieniu i unieruchomieniu stawu łokciowego pod kątem do 100°. Dziecko w takim unieruchomieniu musi funkcjonować przez3-4 tygodnie.

Ze względu na długi okres unieruchomienia, dziecko powinno mieć zapewniony jak największy komfort. Ciężki gips nie jest chętnie użytkowany przez dzieci. Dlatego, z pomocą dla najmłodszych wyszedł Reh4Mat, który stworzył doskonały temblak AM-SOB-07, unieruchamiający łokieć oraz bark oraz zapewniający doskonałą stabilizację i rekonwalescencję.

Charakterystyka produktu

Dziecięca orteza na ramie i bark AM-SOB-07 została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby jej użytkowanie sprawiało dziecku jak najmniej problemów, a jej lekka konstrukcja ułatwiała użytkowanie wyrobu na co dzień. Ortezę wykonano częściowo z materiałów samoszczepnych, co zdecydowanie poprawia jej funkcjonalność i łatwość dopasowania do każdego małego pacjenta.

Nasz dziecięcy temblak AM-SOB-07 został wykonany z surowca CottonMix. Jest to ortopedyczna lekko elastyczna dzianina bawełniana służąca do wykonywania ekologicznych lekkich wyrobów ortopedycznych. SurowiecCottonMixwystępuje w zależności od potrzeb w różnej kolorystyce i gramaturze. Wszystkie rodzaje tego surowca posiadają atest Oeko-Tex Standard 100, który potwierdza fakt, że jest on obojętny dla skóry pacjenta.

Orteza AM-SOB-07 ustawia ramię, przedramię i dłoń dziecka w odpowiedniej pozycji podczas leczenia dysfunkcji barku, ramienia, łokcia czy przedramienia. W zależności od potrzeby, ramię można ustawić w pozycji neutralnej lub nieznacznie przywiedzionej. Każdy z punktów mocowania ortezy można niezależnie regulować, co zapewnia jej optymalne dopasowanie w każdych okolicznościach.

Wyrób wyposażono w uniwersalny elastyczny rękaw, który oddziałuje kompresyjnie na kończynę dziecka oraz stabilizuje ją na całej długości włącznie z dłonią. Orteza posiada taśmę ramienia oraz podwieszkę dłoniową. Taśma ramienia ma za zadanie ustabilizować kończynę wzdłuż tułowia i zapobiec jej niewarunkowanemu odwiedzeniu. Ze względu na taką konstrukcję orteza może być używana zarówno na prawe jak i lewe ramię. Podwieszka została połączona z pasem ramiennym za pomocą taśmy Velcro i zapięcia o regulowanej długości. Pas ramienny posiada specjalną poduszkę, odciążąjącą szyję i bark.

Nasz dziecięcy temblak AM-SOB-07 to doskonała alternatywa dla ciężkiego i niewygodnego gipsu!

Przeznaczenie

  • jako pourazowe i pooperacyjne unieruchomienie barku, ramienia, łokcia i przedramienia
  • złamanie kości ramiennej, łokciowej i przedramienia
  • zwichnięcie barku
  • skręcenie stawu łokciowego
  • uszkodzenie tkanek miękkich w obrębie kończyny górnej wymagające unieruchomienia (stłuczenia, infekcje)